Tautiniai kostiumai, audiniai +370 612 72040

Skarelės

Tautinės lietuviškos skaros ir skarelės – itin svarbūs ir dažni moteriškų tautinių kostiumų priedai, paplitusios visuose etnografiniuose regionuose.

Aukštaitijoje ištekėjusios moterys ryšėdavo trikampiu sulenktas ir mazgu pakaušyje surištas baltas linines skareles. Dzūkijoje jaunamartės galvas puošdavo gobtuvėliais, o išeigai ant jų papildomai dar gobdavo baltą skarelę. Ištekėjusios moterys išeigai galvą puošdavo balta skarele, kaip ir aukštaitės, surišta mazgu ant pakaušio. Suvalkijoje taip pat ištekėjusios moterys dėvėjo gobtuvėlius su puošniais priekakčiais, o virš jų rišdavosi skaras.

Žemaitės išeigai puošdavosi didelėmis raudonai-baltai languotomis skaromis: jas moterys sulenkdavo trikampiu ir apsisiausdavo pečius. Kasdienai ištekėjusios žemaitės galvas taip pat apsirišdavo raudonai languotomis skaromis, o tiek ištekėjusios moterys, tiek jaunos merginos galvas galėjo dengti ir gausiai baltu kiauraraščiu siuvinėtomis skarelėmis. Klaipėdos krašte ištekėjusios moterys taip pat galvas aprišdavo skarelėmis.

Jei Jus domina tautinio kostiumo skaros ir skarelės, jų kainos, taip pat jei kyla kitų klausimų, maloniai kviečiame susisiekti su mumis: mes garantuosime, kad gausite kokybišką, autentišką ir puikiai Jums tinkančią tautinę skarą arba skarelę. Tautinės skaros dažniausiai yra audžiamos iš vilnos, lino, medvilnės, arba fabrikinio audinio: šilko, kašmyro. Kiekvienas regionas turi savitą audimo ir dėvėjimo braižą. Vienos jų dėvimos ant galvos, kitos - gobtinės apsiaučiant pečius.

 Skarele suvalkietiska    Suvalkietiska skarele 2b 4MP

Skarele zemaitiska 4MP Zemaitiskos skareles 4 MP

             Skarele 1 MP               Dzukiskos skareles 2 4MP

Dzukiskos skareles su kepurele 3 4 MP    3 skara 2 MP

1 skara 4 MP    6_skara_2MP.jpg

2 skara 2 MP    7 skara 2 MP

4 skara 2 MP     5 skara 2 MPa

 

Dalintis
Google+