Vidos Kulikauskienės knygoje “Tradicinė lietuvių valstiečių vyrų apranga”, 2018 m., pateikiami tokie aprašymai. “Iki pat XIX a. labiausia buvo paplitusos kaklo skarelės ir šalikai. Kaklo skarelės buvo lygiai tokios pat keturkampės kaip ir moterų ant galvos ryšėtosios. Jos nesiskyrė nei medžiaga nei bendra išvaizda. Tiek moterys, tiek vyrai dažniausi ryšėjo atvežtas iš užsienio, fabrikinės gamybos. Puošnio fabrikinės gamybos skarelės į Lietuvą pradėjo plisti iš Vokietijos ir kitų šalių. 19 a. pab. Kiekvienas vyras turėjo po kelias skareles, kurių vienos buvo dėvimos kasdien, kitos – išeigai. Puošni vedusio vyro skarelė buvo žmonos garbės reikalas ir, žinoma, geriausia dovana įvairių progų metu.”*
Taip pat pateikiami septyni nupiešti kaklaskarių rišimo būdai. Kokiu būdu pavyks ar ne susirti kaklaskarę priklauso nuo turimos skarelės dydžio.
Perkirpti skarelę pusiau yra tik mūsų rekomendacija, kad lengviau būtų galima sutalpinti kaklaskarę po apykakle. Tačiau parodytu būdu galima rišti ir pilną kaklaskarę, tada apykaklę galima atlenkti arba palikti stačią, pagal to meto madą.